Akce na tento měsíc

Připravili jsme pro Vás v červenci a srpnu

 potrvá do soboty 30.9.

PROHLÍDKY MĚSTA S PRŮVODCEM

Prohlídky městské památkové rezervace s průvodcem zdarma. Návštěva zvonice, synagogy, střešní zahrady a dalších památek. Začátek u TIC denně mimo pondělí v 10:00 a 14:00 hodin.

 

sobota 1. 7. – čtvrtek 31. 8.

PROBUĎ DÉČKO!

Do letní prázdninové soutěže pro děti s Českou televizí, se zapojilo i lipenské turistické informační centrum. Pomozte najít pětibarevný klíč a rozhýbat Déčko! Více informací na www.info.mesto-lipnik.cz.

 

neděle 23. 7.

HODOVÉ EUROHRANÍ

Složte puzzle nebo si vytočte v kole štěstí otázku o Evropské unii a získejte cenu! Zábavná akce pro nejširší veřejnost během hodových slavností ve městě. Od 14:00 do 16:00 hodin na náměstí T. G. Masaryka.

 

pondělí 24. 7. – pátek 28. 7.

PRÁZDNINY V KNIHOVNĚ ANEB VELKÁ PIRÁTSKÁ VÝPRAVA

Prázdninový týden v knihovně pro děti. Pirátská stezka s úkoly, soutěže, hry, deskohraní, hlavolamy, tvůrčí dílny, hledání pokladu, společné čtení a psaní pirátského deníku. Dětské oddělení. Pondělí – pátek 9:00 – 16:00 hodin. Přihláška předem nutná. Informace v oddělení pro děti a na www.mek-lipniknb.cz. Je možná celotýdenní účast či jen v jednotlivé dny.

 

pondělí 7. 8.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY I

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Četba na léto“.

 

pondělí 7. 8. – středa 23. 8.

MILOŠ SUM, ČESKOSLOVENSKÉ LEGIE A „ZBOROVÁCI“ OKRESU PŘEROV

Výstava mapující činnost československých legií v Rusku v roce 1917, včetně zapojení legionářů z Přerovska a Hranicka. Větší pozornost bude výběrově věnována legionáři, výtvarníkovi a zejména známému přerovskému cukráři bratru Miloši Sumovi. Výstavní sál Domeček pondělí až středa 9:00 – 12:00, 15:00 – 17:00 hodin, sobota 15:00 – 17:00 hodin hodin.

 

pondělí 28. 8.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY II

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Král české historické prózy“.

Připravili jsme pro Vás v červnu

 

potrvá do soboty 30.9.

PROHLÍDKY MĚSTA S PRŮVODCEM

Prohlídky městské památkové rezervace s průvodcem zdarma. Návštěva zvonice, synagogy, střešní zahrady a dalších památek. Začátek u TIC denně mimo pondělí v 10:00 a 14:00 hodin.

 

neděle 4. 6.

POHÁDKOVÉ MĚSTO LIPNÍK NAD BEČVOU

Procházka s průvodcem městem s pěti zastaveními u významných turistických cílů s pohádkovým programem pro děti k jejich svátku. Začátek v 10:00 a 14:00 hodin v zámeckém parku. Koná se za každého počasí.

 

pondělí 12. 6.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY I

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Sestry hurikánu“.

 

středa 14. 6.

KNÍŽKY NEJEN PRO PRVŇÁČKY

Slavnostní předávání knih žákům prvních tříd v rámci projektu „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka“. Vyhlášení vítěze soutěže pro žáky prvních tříd „Za jedničkami čtenářským expresem“. Vyhlášení nejlepšího dětského čtenáře školního roku 2016/2017 a vítěze čtenářské soutěže „Lovci perel aneb Co kniha, to perla“. Dvorní trakt knihovny v 9:00 a 10:30 hodin.

 

pátek 16. 6.

EVROPSKÝ VEČER POD HVĚZDAMI

Kulturní pořad na téma „Chorvatsko“. Cestopisnou přednášku o Chorvatsku doplní povídání o chorvatské gastronomii spojené s ochutnávkou typických bulharských jídel. Večer završí degustace s výkladem o chorvatských vínech. Výstavní sál Domeček od 18:00 hodin.

 

pondělí 26. 6.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY II

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Hranická propast a Hůrka“. Beseda s prezentací.

 

Připravili jsme pro Vás v květnu

 pondělí 1. 5.

ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZÓNY

Komentované prohlídky s průvodcem v dobových kostýmech v 10 a 14 hodin. Odchod od TIC. Vyhlídkovou věž farního kostela zpřístupní Okrašlovací spolek Lípa od 10 do 16 hodin.

 

úterý 2. 5.

POHÁDKOVÉ ÚTERÝ

Pokračování pravidelného společného čtení dětí a dospělých v dětském oddělení. Květnové téma: „Legrace v pohádce“. Na závěr tvůrčí dílnička – výroba originální záložky do knihy. Dětské oddělení od 17:00 hodin.

 

 pondělí 15. 5.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY I

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Habsburkové v Čechách“.

 

sobota 27. 5.

PROPAGAČNÍ VÝSTAVA KOČEK

Tradiční propagační výstava ušlechtilých i domácích koček s vyhodnocením výtvarné soutěže dětí z mateřských škol. Ve spolupráci se ZO Sdružení chovatelů koček v Přerově. Výstavní sál Domeček od 9:00 do 16:30 hodin.

 

neděle 28. 5.

KNIŽNÍ TRHY NA HELFŠTÝNĚ

Prezentace knihovny na hradní knižní akci. Nabídka vyřazených knih a tvůrčí dílnička. Výrobky z vyřazených knížek pod vedením knihovnic  – záložka do knihy, srdíčko, kočka, ptáček či motýlek.

 

pondělí 29. 5.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY II

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Kovářské město Lipník nad Bečvou a Helfštýn“. Beseda s prezentací.

Připravili jsme pro Vás v dubnu

do soboty 08.4.

JARNÍ VÝSTAVA

Tradiční výstava velikonočních a jarních dekorací, výzdoby bytu a domu. Ve spolupráci s veřejností. Výstavní sál Domeček, pondělí – pátek 9:00 – 12:00 a 15:00 – 17:00 hodin, sobota 15:00 – 17:00 hodin.

 

pondělí 3. 4.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY I

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Vesnické tancovačky Jiřího Hájíčka“.

 

úterý 4. 4.

POHÁDKOVÉ ÚTERÝ

Pokračování pravidelného společného čtení dětí a dospělých v dětském oddělení. Dubnové téma: „Velikonoční pohádka“. Na závěr tvůrčí dílnička – výroba velikonočního zajíčka. Dětské oddělení od 17:00 hodin.

 

úterý 11. 4.

HOST V KNIHOVNĚ IV – JIŘÍ HÁJÍČEK

Autorské čtení nositele cen Magnesia Litera Jiřího Hájíčka z knihy Zloději zelených koní. Autorské čtení bude doplněno promítáním traileru ke stejnojmennému filmu a reportáží z natáčení. Jiří Hájíček patří mezi nejúspěšnější české spisovatele současnosti. Za své romány Selský baroko (2005) a Rybí krev (2012) získal cenu Magnesia Litera. Výstavní sál Domeček od 17:30 hodin.

 

pondělí 24. 4.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY II

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Náměstí a významné domy a ulice v Lipníku“. Beseda s prezentací.

 

pátek 28. 4.

BRÁNY PAMÁTEK DOKOŘÁN

Komentované prohlídky města s průvodcem v 10 a v 14 hodin. Odchod od TIC.

Připravili jsme pro Vás v březnu

středa 1. – pátek 31.3.

BŘEZEN MĚSÍC ČTENÁŘŮ

Celoměsíční akce na podporu čtenářství pro registrované čtenáře i veřejnost. Akce pro děti, dospělé, čtenářská amnestie a další akce.

 

středa 1. 3.

HOST V KNIHOVNĚ PRO DĚTI I

Mobilmánie v pohádkové říši. Beseda pro děti se spisovatelkou Lenkou Rožnovskou. Domeček 9:00 a 10:30 hodin

 

pondělí 6. 3.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY I

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Smích koření života“. Četba z knih českých humoristů Evžena Bočka, Haliny Pawlowské, Jaroslava Haška a Karla Poláčka.

 

úterý 7. 3.

POHÁDKOVÉ ÚTERÝ

Pokračování pravidelného společného čtení dětí a dospělých v dětském oddělení. Březnové téma: „Jaro je za dveřmi“. Na závěr tvůrčí dílnička – výroba papírového autíčka. Dětské oddělení od 17:00 hodin.

 

středa 8. 3.

SETKÁNÍ S DLOUHOLETÝMI ČTENÁŘI

Tradiční setkání s našimi dlouholetými čtenáři s doprovodným programem. Vyhlášení Čtenáře roku – nejlepší babičky. Účast na základě pozvánky. Výstavní sál Domeček od 14:00 hodin.

 

úterý 14.03.

HOST V KNIHOVNĚ III

Povídání nejen o čaji, ale také krásné přírodě Srí Lanky a jejích obyvatelích se Zlatuší Knollovou. Beseda Kouzlo jihu Srí Lanky je pokračováním loňské přednášky. Poutavé vyprávění doplní fotografie a videa a ochutnávka cejlonského čaje, který bude možno i zakoupit. Výstavní sál Domeček od 17:30 hodin.

 

středa 15.03.

PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

Slavnostní přijímání žáků prvních tříd mezi čtenáře osobnostmi města a pohádkovými bytostmi. Doprovodný kulturní program.

ZUŠ A. Dvořáka v 9:00 a 10:30 hodin.

 

pondělí 20. – pátek 24. 3.

KNIHY JEDOU ZA VÁMI

Nezapomenutelné cestování autobusem plným knih na linkách okresu Přerov.

 

pondělí 27. 3.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY II

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Kostely a kaple v Lipníku nad Bečvou“. Beseda s prezentací.

 

pondělí 27.3. – sobota 08.4.

JARNÍ VÝSTAVA

Tradiční výstava velikonočních a jarních dekorací, výzdoby bytu a domu. Ve spolupráci s veřejností. Výstavní sál Domeček, pondělí – pátek 9:00 – 12:00 a 15:00 – 17:00 hodin, sobota 15:00 – 17:00 hodin.

 

pátek 31.3.

NOC S ANDERSENEM

Spaní mezi regály plnými knih. Noc plná zážitků s bohatým programem ve znamení Čtyřlístku. Účast na základě přihlášky. Dětské oddělení od 17:00 hodin.

Připravili jsme pro Vás v únoru

 středa 1. 2.

JAK NA POČÍTAČ – POKROČILÍ

První lekce pokračovacího kurzu práce s počítačem. Celkem 12 vyučovacích hodin ve čtyřech lekcích v dopoledních i odpoledních hodinách. Přihláška nutná předem. Další lekce 8., 15. a 22. 2. 2017. Studovna MěK. Dopolední kurz od 8:30 hodin, odpolední kurz od 15:00 hodin.

 

pondělí 6. 2.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY I

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Ženy v české historii“. O ženách v české historii od bájné Libuše až po Dagmar Havlovou.

 

pondělí 6.2. – sobota 25.2.

VÝSTAVA VIKTORKA A VESMÍRNÁ DOBRODRUŽSTVÍ

Interaktivní komiksová výstava, kterou mohou návštěvníci vlastnoručně dotvářet. Domeček pondělí – středa 9:00 – 12:00 a 15:00 – 17:00 hodin, sobota 15:00 – 17:00 hodin.

 

pondělí 6.2. – pátek 10.2.

PRÁZDNINOVÉ DESKOHRANÍ V KNIHOVNĚ

Deskové hry, které pobaví malé i velké hráče. Oddělení pro dětské čtenáře 9:00– 12:00 hodin.

 

úterý 7. 2.

POHÁDKOVÉ ÚTERÝ

Pokračování pravidelného společného čtení dětí a dospělých v dětském oddělení. Únorové téma: „Malí nezbedníci“. Na závěr tvůrčí dílnička – výroba zlatonky Harryho Pottera. Dětské oddělení od 17:00 hodin.

 

úterý 14. 2.

HOST V KNIHOVNĚ II

Přednáška Dáši Halotové na téma „Rok 2017 z pohledu numerologie“ – co nám přináší do života a jak nás ovlivňuje. Výstavní sál Domeček od 17:30 hodin.

 

pondělí 20. 2.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY II

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Mordy v české kotlině.“Nové kriminální příběhy českých spisovatelů.

 

Připravili jsme pro Vás v lednu

úterý 3. 1.

POHÁDKOVÉ ÚTERÝ

Pokračování pravidelného společného čtení dětí a dospělých v dětském oddělení. Lednové téma: „Ledové království“. Na závěr tvůrčí dílnička – výroba papírového sněhuláka Olafa.

 

středa 4. 1.

JAK NA POČÍTAČ – ZAČÁTEČNÍCI

První lekce základního kurzu práce s počítačem. Celkem 12 vyučovacích hodin ve čtyřech lekcích v dopoledních i odpoledních hodinách. Přihláška nutná předem. Další lekce 11., 18. a 25. 1. 2017. Studovna – dopolední kurz od 8.30 hod., odpolední kurz od 15.00 hod.

 

pondělí 9. 1.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY I

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskouslužbou v sídlišti Zahradní od 9.30 hod. Téma: „Dvě tváře Nory Roberts“. Beseda o tvorbě autorky romantických příběhů i akčních detektivek.

 

úterý 10. 1.

HOST V KNIHOVNĚ I

Beseda s léčitelem a spisovatelem Ing. Miroslavem Hrabicou na téma: Od hlavy až k patám. Průlet lidským tělem a rady všem potřebným. Výstavní sál Domeček od 17.30 hod.

 

pondělí 23. 1.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY II

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9.30 hod. Téma: „Nebezpečné vyhlídky“. Linda Howard rozvíjí ve svém románu napínavý příběh o rukojmích, jehož rozluštění má překvapivý závěr.

 

pondělí 23. 1.

VÝCHOVA SYNŮ

Beseda s Ing. Pavlem Mečkovským M.A., který pracuje jako lektor a poradce v oblasti rodiny a manželských vztahů, o výchově chlapců. Výstavní sál Domeček od 17.30 hod. Vstupné 80 Kč.

 

pondělí 30. 1. – úterý 31. 1.

PRODEJ VYŘAZENÝCH KNIH

Prodej opotřebovaných, zastaralých a duplicitních knih, beletrie, naučné literatury i knih pro děti. Výstavní sál Domeček od 9 do 17 hod.

 

Připravili jsme pro Vás v prosinci

sobota 3. 12. – úterý 20. 12.

VÁNOČNÍ VÝSTAVA

Tradiční výstava vánočních dekorací v tradičním i moderním pojetí ve spolupráci s veřejností. Výstavní sál Domeček pondělí–pátek 9:00 – 12:00 a 15:00 – 17:00 hodin, sobota 15:00 – 17:00 hodin.

 

pondělí 5. 12.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY I

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Čtečky elektronických knih v praxi“. Beseda s prezentací.

 

úterý 6. 12.

POHÁDKOVÉ ÚTERÝ

Pokračování pravidelného společného čtení dětí a dospělých v dětském oddělení. Prosincové téma: „Jak čert hledal díru do pekla“. Dětské oddělení od 17:00 hodin.

 

pondělí 12. 12.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY II

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Pohoda v klubu Pohoda“. Četba z novinek MěK Lipník n.B.

 

Připravili jsme pro Vás v listopadu 2016

úterý 1. 11.

POHÁDKOVÉ ÚTERÝ

Pokračování pravidelného společného čtení dětí a dospělých v dětském oddělení. Listopadové téma: „Prázdniny s dráčkem“. Dětské oddělení od 17:00 hodin.

 

středa 2. 11.

HOST V KNIHOVNĚ VII

Cestovatelská beseda s prezentací a autogramiádou s cestovatelským párem Lenkou a Václavem Špillarovými na téma Maroko. Život v sousedství Sahary. Součástí besedy prodej cestopisných knih. Výstavní sál Domeček od 17:30 hodin.

 

středa 2. 11.

JAK NA POČÍTAČ – POKROČILÍ

První lekce pokračovacího kurzu práce s počítačem. Celkem 12 vyučovacích hodin ve čtyřech lekcích v dopoledních i odpoledních hodinách. Přihláška nutná předem. Další lekce 9., 16. a 23. 11. 2016. Studovna MěK. Dopolední kurz od 8:30 hodin, odpolední kurz od 15:00 hodin.

 

pondělí 7. 11.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY I

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „A hory odpověděly“. Srdcelomný příběh z Afgánistánu, z pera K. Hosseiniho.

 

úterý 8. 11.

HOST V KNIHOVNĚ VIII

Beseda na téma Ptáci našich zahrad. O tom, jaké ptactvo se vyskytuje na zahradách, jak jim vytvořit vhodné podmínky a o mnoha zajímavostech ze světa ptáků budou přednášet pracovníci Ornitologické stanice Muzea Komenského v Přerově. Výstavní sál Domeček od 17:30 hodin.

 

čtvrtek 10. 11.

IZRAEL

Promítání fotografií Jany Rychtarové z cesty po Izraeli. Výstavní sál Domeček 18:00 hodin. Pořádá Církev československá husitská.

 

pondělí 14. 11.– středa 23. 11.

VÝSTAVA ČESKOSLOVENSKÁ OBEC LEGIONÁŘSKÁ 1921 – 2014

Výstava z dějin československých Legií. Domeček pondělí – pátek 9:00 – 12:00 a 15:00 – 17:00 hodin, sobota 15:00 – 17:00 hodin.

 

pondělí 21. 11.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY II

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Písní tě chválím“. Historické romány Mary Renaultové.

 

sobota 26. 11.

DEN PRO DĚTSKOU KNIHU – HOST V KNIHOVNĚ PRO DĚTI

Celodenní akce pro děti i dospělé s návštěvou mimořádného hosta pro děti, spisovatelky Daniely Krolupperové. Výstavní sál Domeček 9:00 – 12:00 a 14:00 – 17:00 hodin.

 

Připravili jsme pro Vás v říjnu 2016

pondělí 03.10. – pátek 07.10.

TÝDEN KNIHOVEN

Celotýdenní akce na propagaci knih, čtení a knihoven. Kniha do vlaku, osobnosti čtou dětem, registrace zdarma, besedy, čtenářská amnestie.

 

pondělí 03.10.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY I

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Detektivní historie“. Beseda s prezentací.

 

 úterý 04.10.

POHÁDKOVÉ ÚTERÝ

Pokračování pravidelného společného čtení dětí a dospělých v dětském oddělení. Říjnové téma: „Velký detektivní příběh“. Dětské oddělení od 17:00 hod

 

středa 05.10.

JAK NA POČÍTAČ – ZAČÁTEČNÍCI

První lekce základního kurzu práce s počítačem. Celkem 12 vyučovacích hodin ve čtyřech lekcích v dopoledních i odpoledních hodinách. Přihláška nutná předem. Další lekce 12., 19. a 26. 10. 2016. Studovna MěK. Dopolední kurz od 8:30 hodin, odpolední kurz od 15:00 hodin.

 

čtvrtek 06.10.

ČTENÁŘSKÝ DISKUZNÍ KLUB PRO DOSPĚLÁKY

Další setkání milovníků knih a čtení. Přijďte si popovídat o zajímavých knihách, které jste přečetli, a inspirujte ostatní.Klub je určen všem nadšeným čtenářům, průkaz v knihovně není podmínkou. Městská knihovna – dospělé oddělení od 17:15 hodin.

 

čtvrtek 06.10.

LITERÁRNÍ PROCHÁZKA LIPNÍKEM

Zájemce seznámíme s literárními osobnostmi města. Odpovíme na otázky: Koho navštěvoval v Lipníku Jiří Wolker? Co má společného s našim městem Jaroslav Hašek? Součástí procházky bude i návštěva Pamětní síně B. Vlčka a J. Polky. Sraz účastníků před knihovnou v 10:00 a ve 14:00 hodin.

 

pondělí 10.10.

TERORISTICKÉ ÚTOKY V EVROPĚ A ÚLOHA TURECKA V SOUČASNÉM EVROPSKÉM DĚNÍ

Besedy pro studenty lipenských středních škol a veřejnost s Mgr. Miroslavem Kršou z Eurocentra Olomouc. Výstavní sál Domeček od 8:00 a 10:00 hodin.

 

úterý 11.10.

HOST V KNIHOVNĚ VI.

Beseda s prezentací s cestovatelem a spisovatelem Jiřím Márou na téma Rakousko a Francie. Výstavní sál Domeček od 17:30 hodin.

 

sobota 15.10. – sobota 29.10.

JÁ SU TAK ŠŤASTNÉ!

Výstava věnovaná Františku Venclovskému, prvnímu Čechoslováku, který přeplaval La Manche.

 

středa 19.10. – úterý 8.11.

VÝSTAVA REFLEXE

Výstava fotografií bulharského fotografa Alexandra Ivanova, který představí Bulharsko jako zemi dvou tváří – Bulharsko industriální a Bulharsko přírodní. Součástí výstavy soutěže o ceny. Společenský sál v Konírně po – pá 9:00-12:00 14:00-16:00 (kromě 28.10.), so 22.10. a 5. 1. 14:00-16:00 hod.

 

pondělí 24.10.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY II

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Životy slavných“. Beseda s prezentací.

 

Připravili jsme pro Vás v září 2016

pondělí 05.09.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY I

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Židovské památky a hřbitovy v Lipníku nad Bečvou“. Beseda s prezentací.

 

úterý 13.09.

HOST V KNIHOVNĚ V.

Cyklus besed, přednášek a zajímavých setkání pokračuje přednáškou Doc. Mgr. Jana Stejskala, Ph.D. z  Univerzity Palackého v Olomouci s názvemO Karlu IV. bez iluzí. Zlatý věk, či století katastrof?“ Přiblíží osobnost Karla IV., soukromí, politiku, význam a přínos tohoto velikána českých dějin.Výstavní sál Domeček od 17:30 hodin.

 

sobota 17. 09. – sobota 01.10.

OSUDY VALENTINA FRYDRYŠKA A JEHO ÚČAST PŘI FORMOVÁNÍ LETECKÉHO ODDÍLU RUSKÝCH LEGIÍ

Výstava z dějin československých Legií. Všeobecná část bude doplněna o životní příběh Valentina Frydryška, rodáka z Podhoří. Připravuje Československá obec legionářská ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR, Vojenským historickým ústavem Praha, Vojenským historickým archivem Praha a dalšími institucemi. Výstavní sál Domeček pondělí – středa 9:00 – 12:00 a 15:00 – 17:00 hodin, sobota 15:00 – 17:00 hodin.
pondělí 19.09.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY II

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Ženy, ženy, ženy“.

Připravili jsme pro Vás v červenci a srpnu 2016

neděle 24.07.

EUROHRANÍ

Složte puzzle nebo si vytočte v kole štěstí otázku o Evropské unii a získejte cenu! Zábavná akce pro nejširší veřejnost během hodových slavností ve městě. Od 14:00 do 16:00 hodin na náměstí T. G. Masaryka.

 

pondělí 25.07. – pátek 29.07.

NEOBYČEJNÉ PRÁZDNINY V KNIHOVNĚ

Celotýdenní program pro děti v městské knihovně – tvoření, deskohraní, hádanky, rébusy, soutěže a hledání pokladu. Dětské oddělení. Pondělí – pátek 9:00 – 12:00 a 13:00 – 16:00 hodin.

 

pondělí 08.08.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY I

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma „Královna amerických thrillerů Lisa Jackson“ námpřiblíží spisovatelku, jejíž thrillery bývají na předních místech žebříčku nejprodávanějších knih roku.

 

pondělí 22.08.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY II

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma „Tipy na výlet“. Povídání o blízkých i vzdálených turistických cílech.

 

Připravili jsme pro Vás v červnu 2016

sobota 04.06. – sobota 18.06.

CESTA ZA POZNÁNÍM

Výstava olejomaleb a enkaustiky Ludmily Šlosarové „CESTA ZA POZNÁNÍM“. Obrazy doplní keramika z dílny autorky. Vernisáž 4. června od 14:00 hodin. Výstavní sál Domeček, pondělí – středa 9:00 – 12:00 a 15:00 – 17:00 hodin, sobota 15:00 – 17:00 hodin.

 

pondělí 13.06.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY I

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Zátiší s kousky chleba.“ Četba z knihy Anny Quindlenové, držitelky Pulitzerovy ceny.

 

středa 22.06.

KNÍŽKY NEJEN PRO PRVŇÁČKY

Akce pro žáky prvních tříd, kteří se zapojili do projektu na rozvoj dětského čtenářství „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka“. Vyhlášení vítěze soutěže pro žáky prvních tříd „Za jedničkami čtenářským expresem“, nejlepšího dětského čtenáře školního roku 2015/2016 a vítěze čtenářské soutěže „Lovci perel aneb Co kniha, to perla“. Dvorní trakt knihovny v 9:00 a 10:30 hodin.

 

pondělí 27.06.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY II

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Zbrašovské aragonitové jeskyně“. Beseda s prezentací.

 

 

Připravili jsme pro Vás v květnu 2016

 neděle 01.05.

ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZÓNY

Komentované prohlídky s průvodcem v dobových kostýmech. Začátek u TIC v 10:00 a 14:00 hodin. Mimořádná možnost navštívit od 10:00 do 16:00 hod. zvonici s historickým věžním strojem a vyhlídkovou věž farního kostela. úterý 03.05.

POHÁDKOVÉ ÚTERÝ

Pokračování pravidelného společného čtení dětí a dospělých v dětském oddělení. Květnové téma: „Krátké pohádky pro unavené rodiče“. Dětské oddělení od 17:00 hod

 

pondělí 09.05.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY I

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Karel IV. Největší Čech“. Beseda s prezentací.

 

pátek 20.05.

EVROPSKÝ VEČER POD HVĚZDAMI

Kulturní pořad s mottem „Vůně Bulharska“. Cestopisnou přednášku o Bulharsku doplní povídání o bulharské gastronomii spojené s ochutnávkou typických bulharských jídel. Večer završí degustace s výkladem o bulharských vínech. Představen bude růžový olej, typický produkt Bulharska. Výstavní sál Domeček od 18:00 hodin.

 

pondělí 23.05.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY II

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Zámek a zámecký park v Lipníku nad Bečvou“. Beseda s prezentací.

 

sobota 28.05.

PROPAGAČNÍ VÝSTAVA KOČEK

Tradiční propagační výstava ušlechtilých i domácích koček s vyhodnocením výtvarné soutěže dětí z mateřských škol. Výstavní sál Domeček od 9:00 do 16:30 hodin.

 

neděle 29.05.

POHÁDKOVÉ MĚSTO LIPNÍK NAD BEČVOU

Procházka s průvodcem „strašidelným městem“ s pěti zastaveními u významných turistických cílů s pohádkovým programem pro děti k jejich svátku. Začátek v 10:00 a 14:00 hodin v zámeckém parku. Koná se za každého počasí.

 

Připravili jsme pro Vás v dubnu 2016

pátek 01.04.

NOC S ANDERSENEM

Šestnáctý ročník spaní v knihovně mezi regály plnými knih. Noc plná zážitků, s bohatým programem. Účast na základě přihlášky.

 

úterý 05.04.

POHÁDKOVÉ ÚTERÝ

Pokračování pravidelného společného čtení dětí a dospělých v dětském oddělení. Dubnové téma: „Chechtavé pohádky“. Městská knihovna – dětské oddělení od 17:00 hodin.

 

sobota 09.04. – středa 27.04.

ANI SI NEŠKRTNEM ANEB ZÁPALKY KAM SE PODÍVÁŠ

Sběratelská výstava krabiček od zápalek nejrůznějších velikostí a zápalkových nálepek českých i zahraničních. Vernisáž proběhne ve středu 06. 04. od 17:00 hodin. Výstavní sál Domeček, pondělí – středa 9:00 – 12:00 a 15:00 – 17:00 hodin, sobota 15:00 – 17:00 hodin.

 

pondělí 11.04.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY I

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin.Téma: „Ranhojič, Šaman a Lékařka“. Osudy léčitelů z rodiny Coleových z pera Noaha Gordona. Léčitel současník Aviceny, lékař za války Severu proti jihu, či současná lékařka mají vzácný dar. Poznají, kdy přichází smrt. Poutavé osudy hrdinů jsou čtivě interpretovány a právem se řadí mezi světové bestsellery.

 

úterý 12.04.

HOST V KNIHOVNĚ IV

Přednáška Milana Tempíra Totalitní systémy osvětlí pojmy fašismus, nacismus a komunismus. Varuje před nebezpečím totalitních systémů, s nimiž měli obyvatelé Česka v minulém století neblahé zkušenosti. Výstavní sál Domeček od 17:30 hodin.

 

čtvrtek 21.04.

ČTENÁŘSKÝ DISKUZNÍ KLUB PRO DOSPĚLÁKY

První setkání milovníku čtení a knih, klub je určen všem nadšeným čtenářům, čtenářský průkaz v knihovně není podmínkou. Městská knihovna – dětské oddělení od 17:15 hodin.

 

pondělí 25.04.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY II

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin.Téma:„Piaristé v Lipníku nad Bečvou“. Beseda s prezentací.

 

Připravili jsme pro Vás v březnu 2016

úterý 01.03. – čtvrtek 31.03.

BŘEZEN MĚSÍC ČTENÁŘŮ

Celoměsíční akce na podporu čtenářství pro registrované čtenáře i veřejnost. Akce pro děti, dospělé, čtenářská amnestie a další akce.

 

úterý 01.03.

POHÁDKOVÉ ÚTERÝ

Pokračování pravidelného společného čtení dětí a dospělých v dětském oddělení. Březnové téma: „Nejkrásnější pohádka“. Městská knihovna – dětské oddělení od 17:00 hodin.

 

pondělí 07.03.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY I

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin.Téma: „Smích, koření života“.

 

pondělí 07.03. – čtvrtek 10.03.

PRÁZDNINOVÉ DESKOHRANÍ

Deskové hry, které pobaví malé i velké. Městská knihovna – dětské oddělení 9:00 – 12:00 hodin.

 

úterý 08.03.

HOST V KNIHOVNĚ III

Povídání nejen o čaji, ale také krásné přírodě Srí Lanky a jejích obyvatelích se Zlatuší Knollovou. Cestovatelská beseda s možností ochutnávky a nákupu čaje. Výstavní sál Domeček od 17:30 hodin.

 

sobota 12.03. – sobota 26.03.

VELIKONOČNÍ VÝSTAVA

Tradiční výstava velikonočních a jarních dekorací, výzdoby bytu a domu. Ve spolupráci s veřejností. Výstavní sál Domeček, pondělí – pátek 9:00 – 12:00 a 15:00 – 17:00 hodin, sobota 15:00 – 17:00 hodin.

 

středa 16.03.

PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

Slavnostní přijímání žáků prvních tříd mezi čtenáře osobnostmi města a pohádkovými bytostmi. Doprovodný kulturní program.

ZUŠ A. Dvořáka v 9:00 a 10:30 hodin.

 

pondělí 21.03.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY II

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin.Téma:„Helfštýn od minulosti po současnost“. Beseda s prezentací.

 

středa 30.03.

POUTA Z PAVUČIN S MARKÉTOU HARASIMOVOU

Autorské čtení a beseda se známou spisovatelkou románů pro ženy Markétou Harasimovou.

Výstavní sál Domeček od 17:30 hodin.

 

 

Připravili jsme pro Vás v únoru 2016

pondělí 01.02.

HOST V KNIHOVNĚ PRO DĚTI I

Beseda se spisovatelkou, překladatelkou a novinářkou Markétou Pilátovou. Představí svou knihu Kiko a tajemství papírového motýla, jež byla nominována na cenu Magnesia Litera. Určeno pro žáky druhých až čtvrtých tříd. Výstavní sál Domeček od 10:00 hodin.

 

úterý 02.02.

POHÁDKOVÉ ÚTERÝ

Pokračování pravidelného společného čtení dětí a dospělých v dětském oddělení. Únorové téma: „Sportovní pohádky“. Na závěr tvořivá dílna – výroba  valentýnského přání. Městská knihovna – dětské oddělení od 17:00 hodin.

 

středa 03.02.

JAK NA POČÍTAČ – POKROČILÍ

První lekce pokračovacího kurzu práce s počítačem. Celkem 12 vyučovacích hodin ve čtyřech lekcích v dopoledních i odpoledních hodinách. Přihláška nutná předem. Další lekce 10., 17. a 24. 02. 2016. Studovna MěK. Dopolední kurz od 8:30 hodin, odpolední kurz od 15:00 hodin.

 

pondělí 08.02.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY I

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin. Téma: „Ztracený templářský poklad“. Četba z knih Zuzany Koubkové.

 

úterý 09.02.

HOST V KNIHOVNĚ II

O tajemství zlatého vlaku bude přednášet Milan Zacha Kučera, specialista na historické záhady a hledání pokladů. Byl skutečně objeven legendární zlatý vlak v tunelu v polských horách? Výstavní sál Domeček od 17:30 hodin.

 

sobota 20.02. – sobota 05.03.

VÝSTAVA „95 LET – SKAUTI V LIPNÍKU NAD BEČVOU“

Výstava mapující činnost skautského oddílu v Lipníku nad Bečvou, který letos slaví 95. výročí svého založení. Výstavní sál Domeček, pondělí – středa 9:00 – 12:00
a 15:00 – 17:00 hodin, sobota 15:00 – 17:00 hodin.

 

pondělí 22.02.

LITERÁRNÍ KLUB II

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin.Téma: „Zpátky ve hře“.

 

 

Připravili jsme pro Vás v lednu 2016

 úterý 05.01.

POHÁDKOVÉ ÚTERÝ

Pokračování pravidelného společného čtení dětí a dospělých v dětském oddělení. Lednové téma: „Rok plný svátků s medvídkem Pú“. Městská knihovna – dětské oddělení od 17:00 hodin.

 

středa 06.01.

JAK NA POČÍTAČ – ZAČÁTEČNÍCI

První lekce základního kurzu práce s počítačem. Celkem 12 vyučovacích hodin ve čtyřech lekcích v dopoledních i odpoledních hodinách. Přihláška nutná předem. Další lekce 13., 20. a 27. 1. 2016. Studovna MěK. Dopolední kurz od 8:30 hodin, odpolední kurz od 15:00 hodin.

 

pondělí 11.01.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY I

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin.

Téma: „Láska dobré ženy“. Seznámení s povídkami kanadské autorky Alice Munroové.

 

úterý 12.01.

HOST V KNIHOVNĚ I

Přednáška Dáši Halotové na téma „Rok 2016 z pohledu numerologie“ – co nám přináší do života a jak nás ovlivňuje. Výstavní sál Domeček od 17:30 hodin.

 

pondělí 25.01.

LITERÁRNÍ KLUB PRO SENIORY II

Společné čtení o zajímavých tématech v klubu Pohoda (snížené přízemí) Domu s pečovatelskou službou v sídlišti Zahradní od 9:30 hodin.

Téma: „Nepřestávej tančit“. Čtení z knihy české autorky Heleny Tyburcové.

 

čtvrtek 28.01.– pátek 29.01.

PRODEJ VYŘAZENÝCH KNIH

Prodej opotřebovaných, zastaralých a duplicitních knih, beletrie, naučné literatury i knih pro děti. Výstavní sál Domeček 9:00–17:00 hodin.