Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Host v knihovně VIII – Jana Kosturová a Martin Vymazal

Ing. Jana Kosturová a Mgr. Martin Vymazal, pracovníci ornitologické stanice Muzea Komenského v Přerově, budou přednášet v úterý 8. listopadu. Přednáška Ptáci našich zahrad začíná od 17:30 hodin ve výstavním sále Domečku.

Ptáci patří mezi živočichy, se kterými se potkávají ve svém každodenním životě lidé z vesnice i z města. Z hlediska početnosti jich ale stále ubývá a my se spolu podíváme na to, proč. Jsou například naše zahrady prostředím pro ptáky přívětivým? Ukážeme si rozdíl mezi zahradou konvenční a takzvaně přírodní. Kdo o věcech jen nemluví, ale koná, určitě pozná různé typy ptačích budek, které můžeme ptákům do zahrady přichystat a které si ukážeme. Poradíme, jak jinak zahradu pro ptáky lépe uzpůsobit.

Ve druhé části besedy dojde na přehlídku známých (např. sýkorky, kos, vrabec, hrdlička, strakapoud, špaček) i méně známých ptačích druhů, které zahrady obývají. Víte například, jak přišel krutihlav ke svému jménu? Který zpěvný pták jako jediný běhá po stromě hlavičkou dolů a který opeřenec nepotřebuje k rozbití lískového oříšku louskáček? Ptáky si ukážeme na fotografiích, povíme si některé zajímavosti z jejich života a budete si je moct prohlédnout i zblízka v podobě dermoplastických preparátů – vycpanin, abyste porovnali jejich vzájemnou velikost. V závěru budou zodpovězeny dotazy z řad publika. Také určíme obyvatele vašich zahrad, pokud se Vám je podařilo vyfotografovat.

Projekt Host v knihovně je realizován za finanční podpory města Lipníku nad Bečvou a Ministerstva kultury.