Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace

podrobné kontaktní údaje

     facebook

Provozní doba knihovny:

Dospělé oddělení, studovna
pondělí 11:00 – 16:00
úterý 9:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 9:00 – 17:00
pátek 9:00 – 16:00

Dětské oddělení
pondělí 13:00 – 16:00
úterý 13:00 – 17:00
středa zavřeno
čtvrtek 13:00 – 17:00
pátek 13:00 – 16:00

Zajímavé odkazy: 

 

 

Jsme členy SKIP – Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

 

 

Knižní novinky u nás – aneb – doporučujeme (20/06)

Novinky našeho knižního fondu za poslední měsíc najdete
zde.
Z nových knih jsme pro Vás vytipovali tyto tituly …Dospělé oddělení

Výchova
BOURCET, Stéphane: Šikana ve škole, na ulici, doma
Praktický průvodce pro rodiče, pedagogy, vychovatele, kteří se setkají s agresivitou, šikanou, pedofílií, incestem. Rady jak poznat oběť. Jak mají reagovat rodiče a co vše dělat pro to, aby se násilí neopakovalo. Možnosti rodinné psychoterapie.
(70 s.)

Detektivka
GRANGER, Ann: Na to vem jed
Klasická anglická detektivka využívající diplomatických zkušeností autorky. Meredith Mitchellová hrdinka knihy pracující jako konzulka v cizině je pozvána na svatbu své kmotřenky do Westerfieldu. Vztah nastávajících i průběh svatby ji překvapí. Rozhodně neočekává, že bude svědkem neopětované lásky, vydírání a vraždy. Při řešení případů Meredith pomáhá Alan Markby.
(233 s.)

Thriller se záhadou
BERRY, Steve: Templářské dědictví
Napínavý příběh ve stylu Šifry mistra Leonarda řešící záhadu templářského řádu. Kryptolog ve výslužbě pomáhá své bývalé šéfové luštit anagramy a symboly vztahující se k historii templářů. Na konci cesty je čeká překvapivé zjištění, jež musí ukrýt před nevyzpytatelným tajemným nepřítelem, který neváhá i vraždit.
(467 s.)

Společenský román pro ženy s detektivní zápletkou
CHAMBERLAIN, Diane: Půlnoční zátoka
Třiapadesátiletá hrdinka Julie se znovu vrací k noci před čtyřiceti lety, kdy zemřela její sestra Isabel. Jaké tajemství před ní skrývala matka, co se v tu noc skutečně stalo? Co si pamatuje Julie tehdy dvanáctiletá? Proč má pocit viny? Byl muž, odsouzený za vraždu nespravedlivě obviněn?
(386 s.)

Americký společenský román
IRWING, John: Dokud tě nenajdu
Životní příběh chlapce, nemanželského syna varhaníka a umělecké tetovačky. Sledujeme chlapcovo hledání tatínka, jeho život mezi ženami a hledání sama sebe, jeho sportovní kariéru jako zápasníka, studentské lásky, chlapcův vztah k matce a jeho profesní uplatnění jako herce. Nakonec ve čtyřiceti letech se konečně hrdina setkává se svým otcem a zjišťuje, že všechno je jinak Bravurní příběh amerického klasika.
(877 s.)

Vystaveno 1. 11. 2006

Vystavila: K. Rýparová